Júlia, Rita napja van. | 2022.05.22 | MNB középárfolyam:

Bajnokok Ligája - Újra a BATE áll a magyar bajnok útjában - ELŐZETES

2015-07-27 09:10:48

Újra a BATE Boriszovot kell legyőznie a magyar bajnoknak ahhoz, hogy bejusson a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójába: a Videoton kedden fogadja fehérorosz riválisát, amely tavaly ugyanebben a szakaszban a Debrecent búcsúztatta.

    A székesfehérvári együttes a második körben a walesi TNS-t ejtette ki 2-1-es összesítéssel, igaz, a hazai pályán játszott visszavágón csak a hosszabbításban tudta kicsikarni a továbbjutást érő gólt. A BATE az előző fordulóban az ír Dundalkot verte otthon 2-1-re, majd az idegenben játszott gól nélküli döntetlennel harcolta ki a harmadik körbe kerülést.
    A fehérorosz együttes tavaly 1-0-ra kapott ki Debrecenben, majd a visszavágón az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert 3-1-re, s továbbjutott. 
    Ha a Videotonnak sikerül kiejtenie a boriszovi csapatot, akkor a következő körben már a főtáblára jutásért futballozhat a BL-ben. Ha a BATE kerül ki győztesen a párharcból, akkor a fehérváriak az Európa Liga selejtezőjének 4. fordulójában folytatják, ahol ugyancsak a csoportkörbe kerülésért vívnak majd párharcot.
    A keddi mérkőzés 20.30 órakor kezdődik, a visszavágót jövő szerdán rendezik.  

    A BL-selejtező 3. fordulójának programja:
    -----------------------------------------
    kedd:
    nem bajnokok ága:
CSZKA Moszkva (orosz)-Sparta Praha (cseh) 18.15
Fenerbahce (török)-Sahtar Donyeck (ukrán) 20.00
Panathinaikosz (görög)-FC Bruges (belga) 20.00
Young Boys (svájci)-AS Monaco (francia) 20.15
VIDEOTON FC-BATE Boriszov (fehérorosz) 20.30
    bajnokok ága:
Midtjylland (dán)-APOEL (ciprusi) 19.00
Milsami Orhei (moldovai)-Skenderbeu (albán) 19.00
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Viktoria Plzen (cseh) 19.30
Dinamo Zagreb (horvát)-Molde (norvég) 21.00

    szerda:
    nem bajnokok ága:
Rapid Wien (osztrák)-Ajax Amsterdam (holland) 21.05
    bajnokok ága:
HJK Helsinki (finn)-Asztana (kazah) 18.00
Red Bull Salzburg (osztrák)-Malmö FF (svéd) 19.00
Steaua Bucuresti (román)-Partizan (szerb) 20.30
Lech Poznan-Basel (svájci) 20.45
Celtic Glasgow (skót)-Qarabag (azeri) 20.45