Gedeon napja van. | 2024.03.28

Senánszky megvédte címét az uszonyosúszók világbajnokságán

2015-07-17 12:40:14

Aranyérmet nyert Senánszky Petra a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó-világbajnokság első, pénteki versenynapján.

A magyar versenyző 46.89 másodperces világcsúccsal ért célba a női 100 méteres uszonyos gyorsúszásban, ezzel 32 századdal megjavította saját, korábbi rekordját. A 21 éves debreceni uszonyosúszó megvédte címét.
    A magyar szövetség tájékoztatása alapján majdnem felért a dobogóra a tavaly még juniorkorú Kardos Laura is, aki a női 400 méteres felszíni úszásban a negyedik helyen végzett.
    Senánszky Petra döntőjében még egy magyar állhatott rajtkőre: Varga Krisztina a hatodik helyen zárt. Szintén hatodik lett a férfi 100 méteres uszonyos gyorsúszásban Kosina Gergő.
    A tervezettnél eggyel kevesebb magyar versenyző utazott el  Kínába, mivel a világ- és Európa-bajnok Kanyó Dénes betegség miatt nem tarthatott a válogatottal.