Botond, Mózes napja van. | 2022.05.16 | MNB középárfolyam:

Atlétikai Eb - Lavilline fölényes győzelme - eredmények

2014-08-16 19:09:37

 

A francia Renaud Lavillenie-nek két ugrás is elég volt az aranyéremhez rúdugrásban szombaton a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon.

    A 6 méter fölötti eredménnyel rendelkező Lavillenie elsősége az 5,65-ös `bemelegítő` ugrása után két magasságot kihagyott, majd simán vitte az 5,80-at, miközben a többiek 5,70-en befejezték a versenyt. Az olimpiai bajnok átugrott az 5,90-en is, majd 6,01-re emeltette a lécet, de ezt nem nem tudta megugrani.
    Női 800-on a címvédő brit Lynsey Sharpot lehajrázta a fehérorosz Marina Arzamaszova, aki 1:58.15 perccel, az idei legjobb európai eredménnyel nyert.
    Női 400 méter gáton az európai ranglistavezető brit Eilidh Child a Nemzetközösségi Játékokon elért második helye után ezúttal első lett.
    A női 5000 métert az eritrai születésű svéd Meraf Bahta nyerte az 1500-os győztes, etióp felmenőkkel rendelkező holland Sifan Hassan előtt.
    A nőknél hármasugrásban és diszkoszvetésben is ismételt a két évvel ezelőtti győztes: előbbi számban a 31 éves ukrán Olha Szaladuha, utóbbiban a horvát Sandra Perkovic diadalmaskodott, 71,08 méterrel, a világ idei legjobbjával.
    Eredmények:
    férfiak:
    --------
    rúdugrás, Európa-bajnok:
 Renaud Lavillenie (Franciaország) 5,90 m
2. Pawel Wojciechowski (Lengyelország) 5,70
3. Kevin Menaldo (Franciaország) és
 Jan Kudlicka (Csehország) 5,70-5,70

    kalapácsvetés, Európa-bajnok:
 PARS KRISZTIÁN 82,69 m
2. Pawel Fajdek (Lengyelország) 82,05
3. Szergej Litvinov (Oroszország) 79,35

    nők:
    ----
    800 m, Európa-bajnok:
 Marina Arzamaszova (Fehéroroszország) 1:58.15 p
2. Lynsey Sharp (Nagy-Britannia) 1:58.80
3. Joanna Józwik (Lengyelország) 1:59.63

    5000 m, Európa-bajnok:
 Meraf Bahta (Svédország) 15:31.39 p
2. Sifan Hassan (Hollandia) 15:31.79
3. Susan Kuijken (Hollandia) 15:32.82

    maraton, Európa-bajnok:
 Christelle Daunay (Franciaország) 2:25:14 óra
2. Valeria Straneo (Olaszország) 2:25:27
3. Jessica Augusto (Portugália) 2:25:41

    400 m gát, Európa-bajnok:
 Eilidh Child (Nagy-Britannia) 54.48 mp
2. Anna Titimec (Ukrajna) 54.56
3. Irina Davidova (Oroszország) 54.60

    hármasugrás, Európa-bajnok:
 Olha Szaladuha (Ukrajna) 14,73 m
2. Jekatyerina Konyeva (Oroszország) 14,69
3. Irina Gumenyuk (Oroszország) 14,46

    diszkoszvetés, Európa-bajnok:
 Sandra Perkovic (Horvátország) 71,08 m
2. Mélina Robert-Michon (Franciaország) 65,33
3. Shanice Craft (Németország) 64,33