Auguszta napja van. | 2024.03.29

Magyar gerelyhajító is jelölt az IAAF versenyzői bizottságába

2015-07-10 18:34:23

- Juhász Vanda is pályázik a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) versenyzői bizottságába.

A többszörös magyar bajnok és a londoni olimpián is szerepelt gerelyhajító mellett további 15 kiváló sportoló indul a hat helyért, köztük a kétszeres olimpiai bajnok új-zélandi súlylökő, Valerie Adams, a keddi Gyulai István Memorialon győztes katari magasugró, Mutaz Esza Barsim, az ukrán olimpiai bajnok hétpróbázó, Natalja Dobrinszka, a kétszeres ötkarikás győztes jamaicai sprinter, Michael Frater, a kétszeres olimpiai bajnok orosz rúdugró, Jelena Iszinbajeva és a kétszeres ötkarikás győztes kenyai hosszútávfutó, Ezekiel Kemboi.
    Az IAAF pénteki tájékoztatása szerint a jelöltekre a pekingi vb résztvevői szavazhatnak augusztus 23. és 29. között, a legtöbb voksot kapott hat induló nevét még a viadal vége előtt kihirdetik. Mandátumukat január 1-jén kezdik majd meg.