Auguszta napja van. | 2024.03.29

Női vízilabda vk - Kikapott, s csoportjában harmadik a magyar csapat

2014-08-14 11:32:44

Az ausztráloktól elszenvedett vereség, s a dél-afrikaiak elleni könnyű diadal után az Egyesült Államok legjobbjaitól kikapott csoportjában a magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi világkupán, így négyesében harmadik lett.

Ez azt is jelenti, hogy Merész András együttese pénteken a másik csoport másodikjával - várhatóan vagy az oroszokkal, vagy a kínaiakkal - száll vízbe budapesti idő szerint 11.00 órától az elődöntőbe jutásért Hanti-Manszijszkban.
    Eredmény, 3. forduló:
Egyesült Államok-Magyarország 15-10 (4-2, 3-1, 5-4, 3-3)
--------------------------------------------------------

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott és a nyár elején világligát nyert, Londonban 2012-ben olimpiai bajnok amerikai csapat összecsapásán - a honi szövetség honlapjának beszámolója szerint - Takács Orsolyáék jutottak vezetéshez, de alig 40 másodperc elég volt a riválisnak a fordításra. A negyed közepén egyenlő lett az állás (2-2), ám a negyed végére kétgólosra növekedett az amerikai előny (2-4).
    A folytatásban 2-7-nél ötméteresből szépített a magyar gárda, amely még 5-8-ra közelebb zárkózott ugyan, szorossá azonban nem tudta tenni a mérkőzést. Az amerikaiak 9-5 után 12-6-ra elhúztak, s végül simán, 15-10-re diadalmaskodtak, a csoportelsőséget is megszerezve.