Emma napja van. | 2024.04.19

Egyelőre két magyar döntős 200 méteren

2014-08-08 17:15:52

Az előfutamokból két magyar egység biztosította a helyét a vasárnapi döntőben 200 méteren a moszkvai kajak-kenu világbajnokság pénteki versenynapján.

A legrövidebb táv első fordulójában mindössze három számban, női kenu egyesben és kajak párosban, valamint férfi kenu párosban lehetett egyenes ágon a döntőbe kerülni, ehhez egyformán az első helyet kellett megszerezni. Lakatos Zsanettnek ez nem sikerült, miután nagy csatában kikapott orosz riválisától és második lett, a Kárász Anna, Vad Ninetta és a Nagy Péter, Lantos Ádám duó azonban minden ellenfelénél gyorsabbnak bizonyult, így már készülhet a vasárnapi fináléra.
    A többi számban amolyan bemelegítésként szolgált az előfutam, igazi tétje nem volt.
    Kajak egyesben a friss Európa-bajnok Kozák Danuta és a két éve Londonban olimpiai hatodik Dudás Miklós is futamgyőzelemmel kezdett, míg a kenusok hasonló számában Nagy egy második hellyel mutatkozott be. A Molnár Péter, Bán Kristóf kajak páros negyedik lett. Ezek az egységek - akárcsak Lakatos - szombat délután a középfutamból biztosíthatják be finálés szereplésüket.