Auguszta napja van. | 2024.03.29

Jogerősen elítélték egy kecskeméti üzletember kirablóit

2018-03-29 16:45:00

Jogerősen tizenegy év fegyház-, illetve hét év börtönbüntetéssel sújtotta csütörtökön a Szegedi Ítélőtábla azt a három férfit, akik 2014-ben raboltak ki egy kecskeméti üzletembert.

    A táblabíróság rablás és testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek az első- és másodrendű vádlottat és egyaránt tizenegy év fegyházbüntetésre ítélte őket, harmadik társuk hét év börtönt kapott.
    A sértett 2014. április 1-jén este egy kecskeméti pénzváltóban 20500 eurót vásárolt, mert másnap Németországba utazott volna. A pénzváltótól kilépve közelben parkoló autójához ment, ekkor látták meg a vádlottak. A sértett az eurót táskájába tette, amit kocsija hátsó ülésére rakott, majd elindult kecskeméti üzletébe. A vádlottak követték a járművet.
    A sértett a bolthoz érve leállt, bement az üzletbe, a táskát bennhagyta a kocsiban, mert az a sötétített üvegen keresztül nem volt látható. Ezután két vádlott a parkoló autóhoz ment, egyikük kiszúrta a kocsi gumiját, másikuk könyökkel betörte a hátsó üveget, és kivette a táskát. A sértett a történteket észrevéve üldözni kezdte a két férfit, akik beugrottak az őket járó motorú autóval váró harmadik társuk járművébe.
    A sértett is odaért a kocsihoz, belekapaszkodott, és a közben elindított autó 30-40 méteren keresztül húzta őt a földön, A sértett még az autóba kapaszkodott, amikor a harmadrendű vádlott a kocsit egy, az utca bal oldalán parkoló jármű felé kormányozta. A sértett attól félve, hogy nekiütközik a kocsinak, elengedte a vádlottak autóját, és arccal a földre zuhant, a rablók pedig elhajtottak.
    Az vádlottak Kunszentmiklósra mentek, ahol a pénzt egymás között egyenlő részben szétosztották. Az üzletember a rablás során más sérülések mellett nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörést szenvedett.
    Döntésével a táblabíróság súlyosította az első fokon eljáró Kecskeméti Törvényszék által a vádlottakra kiszabott kilenc-kilenc, illetve hatéves büntetést. Az ítélet indoklása során Mezőlaki Erik tanácsvezető bíró kifejtette, tekintettel az elkövetett cselekmény súlyára, a vádlottak társadalomra veszélyességére a törvényszék büntetése eltúlzottan enyhe volt az 5-től 25 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható bűncselekményekért.