Gedeon napja van. | 2024.03.28

Hétgólos sikerrel folytatta a Ferencváros

2018-09-30 08:59:00

Szombati mérkőzését is megnyerte a Ferencváros férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája franciaországi selejtezőtornáján: a második fordulóban hét góllal győzött a holland AZC Alphen ellen.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):
    Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, F csoport (Aix-en-Provence):
FTC-Telekom Waterpolo - AZC Alphen (holland) 14-7 (3-0, 4-2, 5-2, 2-3)
----------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Varga, Vámos 3-3, Jaksic, Younger, Kállay 2-2, Sedlmayer, Nikic 1-1

Hamar egyértelművé vált, hogy gyakorlatilag osztálykülönbség van a két együttes között, a magyar csapat majdhogynem tetszés szerint szerezte találatait, s meg sem állt 6-0-ig. A holland alakulat a meccs 13. percében lőtte első gólját, s később sem változott érdemben a játék képe. Az FTC folyamatosan növelte a különbséget, a negyedik negyedben már kilencgólosra nőtt Varga Dénesék előnye (13-4). Végül a hajrában kiengedve is hétgólos sikert aratott a Ferencváros, amely a vasárnapi csoportzárón a francia házigazda Pays d'Aix csapatával találkozik.