Gedeon napja van. | 2024.03.28

Wlodarczyk verhetetlen, 18 éves győztes férfi rúdugrásban

2018-08-13 15:20:00

Anita Wlodarczyk nyerte vasárnap a női kalapácsvetést a berlini atlétikai Európa-bajnokságon, amelyen óriási meglepetésre a 18 éves svéd Armand Duplantis diadalmaskodott férfi rúdugrásban.

Wlodarczyk, a szám egyeduralkodója, világcsúcstartója sorozatban negyedik Eb-elsőségét gyűjtötte be.
    Fantasztikus küzdelmet hozott a férfi rúdugrás, amelyben ketten is átugrották a hat métert, ilyen legutóbb 19 éve fordult elő. Duplantis és a 21 éves orosz Timur Morgunov is elsőre vitte át az álommagasságot, sőt a svéd csodagyerek 6,05 méteren sem hibázott.
    Női 5000 méteren a holland Sifan Hassan 14:46.12 perces Európa-bajnoki csúccsal nyert, de ehhez kellett az is, hogy a második helyen futó izraeli Lonah Chemtai Salpeter - a 10 ezer méter győztese - egy körrel a vége előtt megálljon, mert azt hitte, véget ért a verseny. A kenyai származású atléta így csak negyedik lett, aztán kizárták, mivel a rajtnál a megengedettnél előbb váltott a belső körre.
    Női 1500 méteren a fedettpályás világbajnoki ezüst- és bronzérmes Laura Muir nyerte a britek újabb futóaranyát.
    A brit 4x100-as váltóval Dina Asher-Smith megszerezte harmadik aranyérmét az Eb-n.