XXIII. Egressy Béni Nemzetközi Szavalóverseny Kazincbarcikán
A Kazincbarcikai egyesületek Fóruma 23. alkalommal rendezte meg az Egressy Béni Nemzetközi Szavalóversenyt április 14-én, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Dózsa György Tagiskolájában. A rendezvény házigazdája Dienes Mária, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke volt.
A megmérettetésen 126 versenyző vett részt, ebből 81 határon túli diák volt.
A verseny megkezdése előtt a résztvevők és az érdeklődők, Páko Mária és tanítványainak zenei produkcióját láthatták.
Ezt követően a Kazincbarcikai Egyesületek fóruma a III. versíró pályázat eredményét hirdette ki. A pályázatra harminchárom alkotás érkezett. A versíró kategória volt a legnépszerűbb, erre határon túlról is érkeztek írások. Nem csak kisiskolások, hanem szakközépiskolások líráit is olvashatta a zsűri.
Eredemények:
I. Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Poráczki Georgina - Kazincbarcika - Dózsa György Tagiskola
Barna Dorina - Kazincbarcika – Dózsa György Tagiskola
I.Korcsoporban Ezüst minősítést kapott:
Benke Hunor István - Kazincbarcika – Dózsa György Tagiskola
I.Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Munkácsi Csenge Mira – Kazincbarcika – Ádám Jenő Tagiskola
II.Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Vasvári Alina – Kazincbarcika – Árpád Fejedelem Tagiskola
II.Korcsoporban Eztüst minősítést kapott:
Harencsár Milán - Kazincbarcika – Árpád Fejedelem Tagiskola
II. Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Viszlai Anna – Szepsi – Magyar Tannyelvű Alapiskola
Mata Márk – Izsó Miklós Általános Iskola
III. Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Zagiba Mátyás – Kassa
III. Korcsoportban ezüst minősítést kapott:
Debreceni Bence - Kazincbarcika – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
Oláh Szabolcs Gergő – Tornalja Gimnázium
III. Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Molnár Kornélia – Tornalja Gimnázium
Bodolló Rebeka – Tornalja Gimázium
A program végén, a rendezvény minden résztvevőjét oklevéllel jutalmaztak, az eredményesen szereplő tanulók és felkészítő tanáraik könyvjutalomban is részesültek.
Vers kategóriában az első helyet Molnár Nelli, valamint próza kategóriában Rácz Kata, a kazincbarcikai Dózsa György Tagiskola diákjai kapták.
EGRESSY BÉNI NEMZETKÖZI VERS ÉS PRÓZAMODÓ VERSENY EREDMÉNYEI:
1-2.VERS:
- VISZLAI MIHÁLY BENCE MTNYAI SZEPSI
- MIKÓ LILIANNA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
- HEINRICH ZSÓFIA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
- SZUHAY ZSOMBOR- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- RADICS MÁRIA - ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
- LUKÁCS PANNI- - KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
1-2 PRÓZA:
- GAZSÓ PATRIK MARTIN- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- GAÁL TAMÁS - TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
- SÖDERBERG KAJSA- ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA- KAZINCBARCIKA
- CZIKORA LORETTA- ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- GARAJ ABIGÉL- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
- ALBERT LIA- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
3-4 VERS:
- MOLNÁR NELLI- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- CSELÉNYI VANESSZA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
- BALOGH BOGLÁRKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
- MADARÁSZ LILI- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
- KISS BÍBORKA- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
- SZÍVÓS LILLA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
3-4 PRÓZA:
- RÁCZ KATA- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- SZABÓ RÉKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
- TÓTH ZSOMBOR- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- HACSI DÁNIEL- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
- KIRÁLY FERDINÁND- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
- JUHÁSZ LILLA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
5-6 VERS:
- VERES SASKIA- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
- ZÁDORI DALMA ZOÉ - ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
- GUBALA KRISZTIÁN- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
- PÁL-BALÁZ ANNA VIVIEN- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
- ROZGONYI MILÁN- ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- CSEHI DORINA- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
5-6 PRÓZA:
- BOLLÓ JÁZMIN CSENGE- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
- CSALA REBECA-- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
- JÁNOSDEÁK ÁKOS-- SZÁDALMÁSI ALAPISKOLA ÉS ÓVODA, SZÁDALMÁS
4. TÓTH BENCE - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
5. BIRI-HASULYÓ KÁROLY - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA,KAZINCBARCIKA
6. SVAJDA BERNADETT - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
7-8 VERS:
- MÁZIK DÁNIEL-POLLACK M. ÁLT. ISK.KAZINCBARCIKA
2.MÁTRAI KRISZTIÁN- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
3.HÁZIK TIMEA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
4. FERENCZI ANNA- ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA- KAZINCBARCIKA
5. KECSKÉS LILI – KOSSUTH ÁLT ISK. SAJÓSZENTPÉTER
6. MARTIN EMESE-KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
7-8 PRÓZA:
1.GYENES FERENC - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
2.VISZLAI ANNA ROZÁLIA- MTNYAI SZEPSI
3.ERDÉLYI DOMINIK - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
4.GUBALA NICOLET- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
5.HAMAN DÁNIEL - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
6.SÁRI KATA - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
6.SZABÓ VANESSZA- SZENT PÉTER G. ÁLT ISK. MUCSONY
KÖZÉPISKOLÁS VERS:
- ILLÉS VANDA-SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
- DEBRECENI BENCE- SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
- GYENES ORSOLYA- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
4. DÉKÁNY PÉTER- SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM
5. KRISTÓF VIVIEN- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
6. ELLEH EMILY - SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
KÖZÉPISKOLÁS PRÓZA:
- ORSZÁGH RÓBERT ISTVÁN TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
- SZABÓ DÓZSA MAREK- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
- VARGA BIANKA- TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
- PALCSO VIVIEN DORKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
5.FAZEKAS MÓNIKA- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
5.LENKEY GÁBOR- TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
5.KÁLÓ LIVIA – IRINYI J. REF. OKTATÁSI KÖZPONT-KAZINCBARCIKA
5.PAPP MÁRTON- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ