Emma napja van. | 2024.04.19

Sorozatban harmadszor kanadai győztes férfi mogulban

2018-02-12 16:59:00

A kanadai Mikael Kingsbury nyerte meg a férfi síakrobaták mogul versenyszámát a phjongcshangi téli olimpián.

A Bogvang Phoenix Havas Parkban kialakított pályán a selejtezőt követően három döntős futam zajlott hétfőn. Az elsőben húszan csúsztak le, majd a másodikban tizenketten folytathatták a versenyüket, a szuperdöntőbe pedig hatan kerültek be.
    A selejtezőt a legmagasabb pontszámmal teljesítő Kingsbury a döntőben biztonsági menettel kezdett, majd fokozatosan javult, s végül nagy különbséggel győzött. A második helyen az ausztrál Matt Graham, a harmadikon a japán Hara Dajcsi végzett.
    A 47 világkupa-elsőséggel rendelkező, négy éve ezüstérmes, 25 éves Kingsbury volt a szám legnagyobb esélyese és annak megfelelően is szerepelt. Sorozatban harmadszor avattak kanadai győztest, mivel 2010-ben és 2014-ben az azóta már visszavonult Alex Bilodeau volt a legjobb.
    A mogul - más néven buckasí - versenyszámban a pálya minél gyorsabb és technikailag minél tökéletesebb teljesítése mellett az is számít, hogy az ugratókon milyen trükköket mutatnak be a versenyzők.