Ervin napja van. | 2024.04.26

Tuzson: eddig több mint 2,2 millióan mondtak véleményt

2017-11-29 11:08:43

Eddig több mint 2,2 millióan küldték vissza a nemzeti konzultációs kérdőívet - közölte Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

    A pontos szám 2 238 925, ebből postán 2 072 981 érkezett, interneten pedig 165 944-en töltötték ki - tájékoztatott.
    A kormányzati kommunikációs államtitkár értékelése szerint a magyarok kiemelten fontos témának tekintik a "Soros-tervvel" kapcsolatos nemzeti konzultációt, azt, hogy Magyarország határozottan fellépjen a "Soros-tervvel" szemben.
    Jelezte, péntekig még mindenki véleményt mondhat.
    Tuzson Bence azt is megjegyezte ugyanakkor, hogy a baloldalról folyamatosan támadják a nemzeti konzultációt.
    Az egyik, Soros György által finanszírozott szervezet például perben támadta meg a konzultációt, az LMP lejárató kampányt indított, Soros György pedig személyesen is ellenkampányba kezd - mondta az államtitkár, hozzátéve: a bevándorláspárti szervezetekhez a Jobbik is "csatlakozott", amikor a párt egyik képviselője riogatásnak nevezte a "Soros-tervet".
    A baloldal Brüsszelben sem a magyar érdekeknek megfelelően viselkedett - folytatta -, képviselői ugyanis megszavazták a kötelező és állandó betelepítési rendszert, amelynek "célkeresztjében Magyarország van", hiszen a mechanizmus azokat az országokat "részesítené előnyben", ahol még nincsenek migránsok.
    Tuzson Bence összegzése szerint a magyar ellenzéki pártok szembemennek a magyarok érdekeivel. A kormány így csak a magyar emberekre számíthat a kérdésben: "akkor tudjuk megállítani Brüsszelt, a Soros-terv végrehajtását, ha mi, magyar emberek összekapaszkodunk" - fogalmazott.
    Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a nemzeti konzultáció azért is különösen aktuális, mert "az uniós intézmények elkezdték a tervek végrehajtását".
    Kifejtette: az Európai Parlament (EP) november közepén arról döntött, hogy létre kell hozni egy kötelező, állandó, létszámkorlát nélküli bevándorlószétosztási eljárást. Az Európai Bizottság is ezt a megoldást támogatja - jegyezte meg.
    Hozzátette: az EP-döntés alapján csökkentenék azoknak a tagállamoknak az uniós forrásait, amelyek nem akarnak részt venni a betelepítési programban, ami különösen az ellenálló visegrádi országokat érintené hátrányosan.
    Az államtitkár megemlítette, hogy az EP a betelepítési eljárásokba az NGO-kat is bevonná. Soros György pont ezt akarta - fűzte hozzá.
    Dömötör Csaba több EP-képviselő szavait is idézte a témában. A holland liberális Sophia in 't Veld például azokra a tagállamokra is kötelezővé tenné a betelepítéseket, amelyek nem akarnak bevándorlókat befogadni; a szlovén Tanja Fajon migrációs kontinensnek nevezte Európát; Malin Björk az Északi Zöld Baloldal képviseletében úgy fogalmazott, senki sem tekinthető illegális bevándorlónak; a portugál szocialista Ana Gomes szerint Európának több migránsra van szüksége; a luxemburgi Frank Engel pedig arról beszélt, nem lehet európai ország az, amely nem fogad be bevándorlókat - sorolta a nyilatkozatokat.
    Szerinte mindezekből jól látszik: nagy nyomás nehezedik Magyarországra, hogy adja fel eddigi álláspontját.
    Dömötör Csaba kérdésre megerősítette: a kormány a napokban feljelentést tesz az LMP-s Hadházy Ákos ellen, mert "hazugságokat állított a konzultációról".
    Felszólította egyúttal az LMP-s politikust, hogy kérjen bocsánatot a kérdőívet visszaküldőktől és a konzultáció lebonyolításában, feldolgozásban részt vevőktől.