Emma napja van. | 2024.04.19

Az Erste új üzletága 800 milliárd forint vagyont kezel 

2017-09-13 14:59:00

Az Erste-csoport a befektetési szolgáltatások különböző területeinek egyesítésével létrehozta pénz-, tőkepiaci és vagyonkezelési üzletágát, amely szeptemberben kezdte meg működését - mondta Harmati László, a bank lakossági vezérigazgató-helyettese szerdán Budapesten sajtóbeszélgetésen. 

    A vezérigazgató-helyettes kifejtette: a tőkepiaci, értékpapírpiaci és vagyonkezelési tevékenységeket eddig az Erste Befektetési Zrt. és a bank privátbanki üzletága látta el. A privátbanki partnerek és a brókercég ügyfeleinek együttes vagyona mintegy 800 milliárd forintot tesz ki, míg az Erste-csoport által kezelt ügyfélvagyon eléri az 1500 milliárd forintot.
    Hozzátette, hogy a folyamat jogi része 2019-ben zárulhat le, de ez az új üzletág működését érdemben nem befolyásolja.
    Harmati László elmondta: az új, egyesített üzletág egy befektetési cég és a kereskedelmi banki szervezet működését igyekszik ötvözni, ez egyedülálló lesz a hazai bankszektorban. Úgy vélte, az  új struktúrában sikerül megőrizni a független értékpapír-piaci szolgáltatás előnyeit, kihasználva a banki hátteret, mint például a fiókhálózat elérhetősége és a bővebb finanszírozási lehetőségek.
    Cselovszki Róbert, az új üzletág vezetője azt hangsúlyozta, hogy az új üzletág egyszerre tudja elérni a magánügyfelek és intézményi befektetők körét, működésével lehetővé válik, hogy minden ügyfél "egy kézből" jusson hozzá a számára legjobb szolgáltatásokhoz. 
    Erdei Zsuzsa, az Erste Bank mikrovállalkozási területének vezetője elmondta:  megújul a hitelintézet mikrovállalkozásokkal foglalkozó divíziója is. Az Erstének most mintegy 50 ezer mikrovállalkozás az ügyfele, az új megközelítést jelzi, hogy a pénzintézet a meglévő mikrovállalkozó ügyfeleinek külön igénylés és dokumentáció nélkül hitellimitet állapít meg, amelyet könnyen igénybe vehetnek. 
    Erdei Zsuzsa rámutatott: a mikrocégek működése nagyban különbözik a kis- és középvállalatokétól, számukra ehhez igazodó egyszerű megoldásokat kell kínálni. A mikrovállalkozások jelentős részében a mindenkori eredménytől függ a tulajdonos családjának egzisztenciája, ebből finanszírozzák a megélhetésüket.  
    Jelezte: a válság megmutatta, hogy a családi mikrovállalkozások pénzügyileg ugyan sérülékenynek látszanak, de az erős személyes motivációnak köszönhetően még rossz helyzetben is küzdenek azért, hogy rendben visszafizessék a hiteleiket.

 



Képújság
Sajómente Média Alapítvány
Legfrissebb híreink
19:45
- Időjárás-jelentés
17:19
- Novemberben kerül országszerte a mozikba Herendi Gábor új filmje
16:03
- A kazincbarcikai Városvédők megválasztásuk esetén eltörlik a magánszemélyek helyi adóit, 50 ezer forintot adnak Karácsonykor a nyugdíjasoknak és a gyermekét egyedül nevelő szülőknek
15:27
- NVI: eddig közel 400 ezer ajánlóívet igényeltek a jelöltek és jelölőszervezetek
14:48
- Magyar Ásványolaj Szövetség: a harmadik-negyedik helyen van a hazai dízel és benzin ára a környező országok között
14:06
- Mészáros Csoporté a Magyarország piacvezető kiskereskedelmi babaáruházlánca, a Brendon Holding Kft.
13:03
- KSH: a benzin 3,2, a dízel 5 százalékkal drágább Magyarországon a régiós átlagnál
12:12
- Megvesztegetett boncmesterek ellen emeltek vádat a fővárosban
11:05
- NAK: bővült a falugazdász-hálózat és a kamarai tagoknak nyújtott szolgáltatások köre
10:09
- Insura.hu: 5,9 százalékkal emelkedtek a casco díjak az első negyedévben
MTI hírfelhasználó