Emma napja van. | 2024.04.19

A címvédő Veszprém az első döntős

2017-04-14 18:24:00

Elsőként a címvédő Telekom Veszprém jutott a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe.

A debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első napján, pénteken a veszprémiek 33-23-ra győzték le a Csurgó csapatát az elődöntőben.
    A mérkőzés első perceiben a Csurgó vezetett, Faluvégi Rudolf többször is eredményes volt, majd a 11. percben 7-4-nél Javier Sabaté veszprémi vezetőedző időt kért. A címvédő - amelyben ezúttal pihenőt kapott többek között Nagy László, Andreas Nilsson és Gasper Marguc is - a 18. percben érte utol ellenfelét, Ancsin Gábor találatával lett 11-11 az állás.
    Gajic és Blagotinsek találataival már a huszonötszörös kupagyőztes Veszprém vezetett, a szünetben két gól volt az előnye, de a második félidő elején sem tudta jobban leszakítani ellenfelét. Sokáig tartotta magát a Csurgó, ám a veszprémiek végül felőrölték ellenfelüket, és tízgólos győzelemmel jutottak a szombati fináléba.
    A mezőny legeredményesebb játékosa nyolc góllal a veszprémiek világbajnoki bronzérmes szlovén beállója, Blaz Blagotinsek volt.

Eredmény, elődöntő: Telekom Veszprém-Csurgói KK 33-23 (16-14)
    később: MOL Pick Szeged-Grundfos Tatabánya KC 17.15