József napja van. | 2024.03.19

Ismét Hosszú Katinka lett Európa legjobbja

2017-03-15 13:59:00

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer lett a legjobb női úszó az európai szövetség (LEN) éves szavazásán.

A LEN szerdai sajtóközleménye kiemeli, hogy a 27 éves magyar versenyző négy aranyéremmel kezdte a 2016-os szezont a londoni Európa-bajnokságon, majd három aranyat és egy ezüstöt gyűjtött a riói olimpián - ráadásul 400 méter vegyesen világcsúccsal diadalmaskodott -, majd hét elsőséggel zárta a windsori rövidpályás világbajnokságot.
    A férfiaknál a brit Adam Peaty először végzett a szavazás élén, a brit sportoló ugyancsak világrekorddal győzött a 100 méter mell ötkarikás döntőjében.
    A műugróknál a 31 éves Tania Cagnotto két csúcsot is megdöntött: a Rióban egy ezüst- és egy bronzéremig jutott olasz versenyző - aki az olimpia után visszavonult - sorozatban hatodszor, összességében pedig hetedszer végzett a LEN-szavazás élén.
    Ami a vízilabdázókat illeti, a férfiaknál a szerb válogatottal tavaly Európa- és olimpiai bajnok, világkupa-győztes Filip Filipovic, a nőknél pedig 2015 után ismét az olaszokkal ötkarikás ezüstérmes Roberta Bianconi nyert.