Az év legjobbjai - Szavaztak a sportszövetségek (2. rész)
A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:
Amerikaifutball:
----------------
Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.
Asztalitenisz:
--------------
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.
Autósport:
----------
Michelisz Norbert (Honda) 3.
gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.
Atlétika:
---------
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.
Baseball/Softball:
------------------
Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.
Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.
Birkózás:
---------
szabadfogás:
Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
nők:
Sastin Marianna (Vasas SC) 9.
Bridzs:
-------
Dumbovich Miklós (Kibic) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.
Búvárúszás:
-----------
uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.
Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.
Cselgáncs:
----------
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.
Curling:
--------
Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.
Palancsa Dorottya (UTE) 5.
Erőemelés:
----------
erőemelés:
Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
fekvenyomás:
Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.
Evezés:
-------
Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.
Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.
Fallabda:
---------
A szövetség idén nem jelölt.
Footgolf:
------------
Zsuppán Péter (Outsiders) 1.
Major Ilona (FTC Footgolf) 1.
Gyorsasági görkorcsolya:
------------------------
Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.
Hódeszka:
---------
Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.
Íjászat:
--------
Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.
3D:
id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.
terep:
Kakas István (Malév SE) 2.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.
történelmi:
Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.
Jet-ski:
--------
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.
Jégkorong:
----------
Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.
Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
inline:
Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.
Kajak-kenu:
-----------
gyorsasági:
kajak:
Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.
Kozák Danuta (UTE) 5.
kenu:
Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
maratoni:
kajak:
Csay Renáta (Graboplast Győr)
Boros Adrián (Tolna)
kenu:
Kövér Márton (Merkapt SE)
Karate:
-------
Tadissi Yves Martial (UTE) 2.
Sterck Laura (MTK) 1.
Kerékpár:
--------
országúti:
Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.
Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
pálya:
Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.
Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.
terem:
Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
hegyi:
Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.
Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
BMX cross:
Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
downhill:
Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.
Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
trial:
Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x
cyclocross:
Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.
Orosz Anita (Trek SE) 1.
para:
Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László - TuttoBici-HungaroFondo) 1.
Kézilabda:
----------
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.
Kickbox:
-----------
Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.
Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.
Kosárlabda:
-----------
Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
3x3 szakág:
Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.
Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.
Korcsolya:
----------
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.
Jászapáti Petra (SZKE) 1.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 3.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 3.