Auguszta napja van. | 2024.03.29

Élvonalban a szegedi kézilabdások

2016-12-04 08:18:00

- A MOL-Pick Szeged esélyeshez méltón 27-22-re legyőzte a vendég szlovén Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 9. fordulójában, így pillanatnyilag vezeti a csoportját.

Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló:
    B csoport:
MOL-Pick Szeged - Celje (szlovén) 27-22 (15-10)
-----------------------------------------------

A Tisza-partiak november 12-én 31-25-re nyertek Celjében, most is egyértelmű esélyesei voltak az összecsapásnak.
    Ennek ellenére nagyon bátran kezdtek a vendégek, 3-1-re, majd 4-2-re vezettek, csak lassan ébredezett a szegedi támadóalakulat. Eleinte minden fordítási kísérletet sikerrel vert vissza a Celje, amelynek rövid ideig az is segítségére volt, hogy emberelőnyben játszhatott. Kiegészülve, 6-8 után azonban sorozatban ötször volt eredményes a Szeged. A különbség lehetett volna nagyobb is, ám Balogh Zsolt büntetőt, Thiagus Petrus ziccert rontott. A 20. percben, 11-8-nál időt kért a megroggyant szlovén együttes. Ivan Gajic a folytatásban is remekül védett, ám így is ötgólosra hízott a hazaiak előnye a szünetre.
    A fordulást követően több komoly helyzet kimaradt, ezt kihasználva a Celje felzárkózott, ám három gólnál közelebb nem tudott férkőzni. A hazaiak, amikor szükség volt rá, jól védekeztek, hibázásra kényszerítették riválisukat. Idővel visszaállt a szünetbeli ötgólos különbség, és a Celjén még egy újabb időkérés sem segített.
    A vendégek néha elveszítették a fejüket, többször emberhátrányba kerültek, így esélyük sem maradt a végére.
    A címvédő lengyel Kielce és a macedón Vardar Szkopje vasárnap találkozik egymással, addig biztosan a Szeged vezeti a B jelű csoportot.
    Az A csoportban a spanyol Barcelona 35-32-re verte a vendég francia PSG-t, és így két ponttal elhúzott az élen.
    A BL-sorozat februárban folytatódik majd.

Vasárnap játsszák:
Kielce (lengyel)-Vardar Szkopje (macedón) 18.00
    szerdán játszották:
Kristianstad (svéd)-Meskov Breszt (fehérorosz) 29-29 (15-17)
    csütörtökön játszották:
PPD Zagreb (horvát) - Rhein-Neckar Löwen (német) 25-21 (10-15)

A csoport állása: 1. Szeged 13 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje 12/8 (247-221), 3. Kielce 12/8 (242-224), 4. Rhein-Neckar Löwen 11/9 (253-251), 5. Meskov Breszt 9/9, 6. Celje 5/9, 7. PPD Zagreb 4/9 (221-240), 8. Kristianstad 4/9 (243-270)

A csoport:
THW Kiel (német)-Wisla Plock (lengyel) 24-24 (15-9)
Barcelona (spanyol) - Paris Saint-Germain (francia) 35-32 (14-14)
    vasárnap játsszák:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) - Telekom Veszprém 16.50
    A Flensburg-Handewitt (német)-Schaffhausen (svájci) mérkőzést március 8-án rendezik.

Az állás: 1. Barcelona 16 pont/9 mérkőzés, 2. PSG 14/9, 3. Flensburg 9/8 (204-192), 4. Kiel 9/9 (226-231), 5. Veszprém 8/8, 6. Plock 6/9, 7. Silkeborg 4/8, 8. Schaffhausen 2/8

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.