Emma napja van. | 2024.04.19

Kopasz Bálint ötödik hellyel a középfutamban

2016-08-15 13:45:39

Kopasz Bálint az ötödik helyen ért célba hétfői előfutamában, s a középfutamban folytatja szereplését K-1 1000 méteren a riói olimpián.

Az Algyői Sportkör 19 éves, ötkarikás újonc, ifjúsági világbajnok kajakosa - aki Dombvári Bence doppingesete után került be az utazók közé - jól rajtolt. A világbajnoki címvédő dán René Holtennel és a kanadai Adam vam Koeverdennel - aki 2011-ben, a szegedi világbajnokságon megnyerte ezt a számot, a londoni olimpián pedig ezüstérmes volt - együtt haladt az élen, aztán az utazó tempóját fölvéve a mezőnyben lapátolt a nyolcas pályán. Ötszáz méternél ötödik, 750-nél hatodik volt, de jól hajrázott, és megszerezte az ötödik helyet, ami még éppen középfutamot ért. A hatodik helyezettek közül csak a legjobb idővel rendelkező versenyző csatlakozik a középfutamos mezőnyhöz.
    Ebben a számban nem lehetett egyből a döntőbe jutni.
    A férfi K-1 1000 méter fináléját kedden rendezik.