Gedeon napja van. | 2024.03.28

Michelisz Norbert harmadik lett Moszkvában

2016-06-12 16:40:00

Előbb a tizedik, majd a harmadik helyen zárt Michelisz Norbert, a Honda gyári csapatának magyar pilótája a túraautó-világbajnokság (WTCC) idei szezonjának hatodik állomásán, Moszkvában.

A 31 éves magyar versenyző hivatalos honlapjának beszámolója szerint az első futamon a hatodik helyről indult, de mivel szabálytalanul áll fel a rajtnál, boxutca-áthajtásos büntetést kapott, végül tizedikként zárt, amiért egy pontot kapott.
    A második futamot az ötödik pozícióból kezdte és harmadikként ért célba, ezzel 16 pontot gyűjtött. Előbb az olasz Gabriele Tarquini, majd a holland Nicky Catsburg végzett az élen.
    A Zengő Motorsport versenyzője, Ficza Ferenc előbb a 15., majd a kilencedik helyen zárt, ráadásul a második futamon ő futotta a leggyorsabb kört.
    A világbajnoki pontversenyt a címvédő argentin José María López vezeti 209 ponttal, Michelisz az ötödik 89 ponttal.
    A túraautó-vb idénye két hét múlva Portugáliában folytatódik.