
Nyílt levelet írtak Hatala-Orosz Csabának a kazincbarcikai Városvédők
Szombaton a kazincbarcikai Városvédők közösségi oldalukon közzétett nyílt levélben kérték a térség áprilisban megválasztott országgyűlési képviselőjének, Hatala-Orosz Csabának (Tisza) a közbenjárását a város legértékesebb zöldterületének megmentése érdekében.
A helyi civíl szervezet úgy véli, a több hektáros ősfás zõldterületre tervezett luxus lakópark építése nem a város érdekeit szolgálja, és nem pótolja a kazincbarcikai városvezetés szegényellenes politikájának következményét, a szociális bérlakáshálózat felszámolását.
Városházi forrásunk szerint, ha lakásokat akarnak építeni, akkor ott vannak azok a telkek a Hámán Kató úton, amiről több száz önkormányzati lakást dózeroltak el, és nem a város legértékesebb zöldterületét kellene tönkretenni.
A botrányba fulladt május hetedikén megtartott közmeghallgatáson, Szitka Péter polgármester világosan elmondta a "tízezer forintos" önkormányzati lakásbérlésről, amelyet mostani havi 100 - 120 ezer forintos albérleti viszonyok mellett igazságtalannak tart. Tōbben úgy vélik, a polgármester szavai mögött az állhat, hogy ezek a "kisjövedelmű emberek, ne élősködjnem a város nyakán".
Ha ez így van, akkor érdekes egy olyan önkormányzati vezető szájából, aki világéletében a politikából élt, akinek ma is közpénzből több, mint havi félmillió forintért bérelnek luxus mercédes kisbuszt saját használatra. Nem beszélve arról, hogy havonta kōzpénzbõl több millió forintos fizetést kap, és a polgármesteri fizetésén felül az önkormányzat hatáskörébe tartozó cégtõl FEB-tagként több százezer forintot tesz zsebre.
Sok kazincbarcikai markáns véleménye, hogy a város, immár húsz éve a Fiatal Baloldalból kivált szűk csoport üzleti vállalkozása.





